.
Yerinde 7x24 Veri Merkezi İzleme, İşletme ve Raporlama Hizmeti

Yerinde 7x24 Veri Merkezi İzleme, İşletme ve Raporlama Hizmeti

DE Bilişim müşterilerine ait Veri Merkezleri veya Sistem Odalarını yerinde vardiyalı olarak 7x24 izlemekte işletmesini yapmakta ve raporlamaktadır. Bu kapsamda Veri Merkezi ana bileşenlerinin daimi bakımlarını yaparak sürekliliğini ve erişilebilirliliğini garanti etmektedir.
 
DCIM uygulamalarında engin bilgi birikimine sahip olan firmamız, sistem odalarının ortam izleme ve raporlamasını kusursuz olarak gerçekleştirebilmektedir. Veri merkezlerinde ilgili yazılım ve donanım araçlarıyla enerji altyapısı ve aktif cihazları, iklimlendirme altyapısı ve aktif cihazları ile tüm bilişim sistemleri donanımlarının çalışırlılık ve performansları, çalışma süreleri ve anlık durumlarının izlenmesi ve problem olması durumunda müdahale edilmesi veya çağrının yükseltilmesi gibi işlemler yapılmaktadır. İşletim ekibinin belirlenmiş hizmet çerçevesinde oluşan sorunlara müdahalesi sağlanarak probleme mümkün olan en kısa sürede çözüm sunmak için hizmet verilmektedir.
 
Yapılan bu çalışmalar sırasında ve sonrasında müşterilerimize proaktif raporlamalar yapılmaktadır. DE Bilişim’in bu hizmeti kapsamında olan tüm iş ortaklarımız veri merkezi iş sürekliliğini garanti altına almış olmaktadır.  
 

DE Bilişim müşterilerine ait Veri Merkezleri veya Sistem Odalarını yerinde vardiyalı olarak 7x24 izlemekte işletmesini yapmakta ve raporlamaktadır.

image